Kõrge vererõhk ja südame rütmihäired 04.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
September 2021 oli mul esimest korda õe visiidil kõrge vererõhk 140/90.Tol hetkel kaebusi ei esinenud. Pärast Covid vakstineerimist septembri lõpus tundsin nädala vältel end väga halvasti, südame kloppimine, nõrkus, väsimus, tähelepanu häired, lihasvalud, ärevus.
Oktooris käisin vastuvõtl nii töötervishoiu arstil ja vahetult enne seda ka juhilubadega seoses õe vastuvõtult ning vererõhk oli endiselt kõrge.. Kuskil novemberis hakkas südame puperdamine, ärveus, õhupuudus mind juba igapäevaselt või ülepäeviti segama. Aegajal õhtul magama minnes rahulikust olekus, külili olles, süda klopib ning tunnen meelekohal tukseid. Üldiselt halb enesetunne on olnud päeviti aga vahetevahel ka öösiti.
Käisin perearsti vastuvõtul teise probleemiga aga arvasin, et peaksin ka selle mure ära rääkima ning mind saadeti esialgselt õe vastuvõtule EKG ja hiljem EKG 24 monitooruuringule.
Tänaseks olen saanud vastused, mille peale perearst kirjutas mulle pikema jututa ja täpsustamata mulle minu tulemusi välja ravimi C07AB02 metoprolool , 0,5 tableti päevas keelealla.
Ütlen ausalt, varasema kogemuse põhjal puudub mul usaldus perearsti vastu seega soovin teada mis on EKG vastused ja kas tegemist on millegi tõisemaga ning kas peaksin küsima saatekirja kardioloogi vastuvõtule? Tänan, kui leiate aja mulle oma arvamus avaldada!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret. Teil esineb erinevad vahelöögid ja rütmihäired, need on ohutud. Tegemist on pigem talitlushäire kui haigusliku muutusega. Tekkinud on ka ärevushäire, sellest omakorda suurem mure ja vaevuste tajumine rängemalt. Kardioloogi teine hinnag oleks vajalik, ilmselt räägitakse sama juttu ja soovitatakse häirivate vahelöökide korral metoprolooli. Aga rääkimine ja selgitamine ongi pool meditsiinist. Teine pool siis diagnostika ja ravi. Usun, et selgitamine mitme arsti poolt leevendab ka Teie ärevust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi