vererõhk 27.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Minu ema on 74 aastane ja vererõhk 160/95. Kas ta peab vererõhu alandajaid võtma või ravima kui enesetunne on normaalne ja teeb kerget füüsilist tööd?
Tänan, Ene

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Ene
Arvan, et ei pea. Aga kui esineb rida kaasuvaid südame-veresoonkonnahaiguste riskifaktoreid nagu suitsetamine, vähene liikuvus, suur kehakaal, perekondlik eelsoodumi´us ränkade tüsististe osas, kõrge vere kolesterooli ja suhkrusisaldus jm siis on ravi näidustatud.
Head tervist soovides Madis Veskimägi