Vererõhk ja arvatav südamepuudulikkus. 04.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Lugedes Teie raamatut, tuleb tahtmine Teilt abi küsida. Viiruse tagajärjel 4 aastat tagasi algas vererõhk ja südamepuudulikkus. Algul oli hüppeline vererõhk 180, siis 140. Kirjutati Betaloc Zok, kuna rütmihäired olid ka. Algul võtsin õhtul Betaloc Zok 12,5, aasta pärast terve 25mg. Maikuul oli jälle viirushaigus, palavik tõusis 39.6. Palavik kestis ainult 2,5 päeva. Pärast hakkas enesetunne halvaks minema, jõud kahanes äkki, huvi ei olnud enam millegi vastu. Nüüd on huvi taastunud, kuid suvest saati alavererõhk. Hommikul käin postiringil kella 5.00-7.00-ni. Enne postiringi lõppu hakkab paha. Maikuul perearst pani 25mg hommikul ja õhtul 25mg Betaloc Zok-i peale. Nüüd jalad ja käed külmetavad. Täna isegi keha. Perearst ütleb Betaloc Zok-i vähendada ei tohi. Kõrge vererõhk on palju hullem. Arsti juurde minnes tõusis muidugi 160 peale. Neljas korrus, oli minu jaoks ka liig. Kaalun 52-54kg ringis. Perearst südamepuudulikkuse kohta ei ütle ka midagi. Kardioloog ütles EHHO on tehtud 2018 kevadel, uut tegema ei hakka. Rütmihäired on normi piires. Betaloc Zok-i tuleks kasutada vähem. Novembris paneme holteri peale. Soovin teada, kas õhtust Betaloc Zok-i võtmist võiks vähendada 12,5mg. Südames on raskustunne. Olen küllaltki kiire tegutseja, kuid nüüd on takistus ees. Tahaks teada, miks koormust ei talu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Saan olla vaid kõrvalvaataja ja ainult veidi midagi arvata. Viirusinfektsioonid võivad kulgeda erinevalt- paar päeva ja kõik on korras või halvem variant- viirus näksab niiöelda südant. Sellest paranemine võtab aeg isegi pool aastat. Julgeksin mõtelda Betaloci vahetamise peale , nt AKE peale, nt ramipril 2,5 mg-5 mg. Hoiab vererõhku paigal ja ravib ka südamepuudulikkust. On olemas ka südamelihase ainevahetust parandavad ravimid, nt Preductal, seda kuurina 1 tab 2 x p 1-2 kuud. Betaloc ise võib põhjustada mõningast südame puudulikkust. Betaloc oleks siis hea, kui süda nö rabeleb liigselt, lüües üle 100 x minutis püsivalt.
Ja ausalt öelda- teeksin täisvereproovi, kilpnäärme analüüsid, maksaja neerutestid, puukborrelioosiproovid, kui on võimalik puugipiste võimalus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi