Küsimus kolesterooli ja südame kohta 14.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul oli hiljuti kolesterooli näit 5,9, HDL 2,2 ja LDL 3,8.
Kas need näidud on väga kõrged ja vajavad kolesterooli tablettravi või on veel võimalik edasi lükata tablettravi ja toitumisega muuta, kui leian nõustaja selles osas?
Samuti on probleem südame poole pealt, koormustest näitas, et mul on vahelöögid, ventrikulaarsed. Kui ohtlikud on ventrikulaarsed rütmihäired, kas selle raviks on tablettravi vajalik?
Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tuleb hinnata Teie individuaalset riski, ainult paar numbrit pole piisav, et midagi otsustada. Perekondlik taust, suitsetamine, suhkruhaigus, eluviis, vererõhk jpm.
Teie perearst otsustab !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi