Paise kaenla all 26.04.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline mure, et pikemat aega on vasaku kaenla all paise, erinevaid sisemisi paiseod on varemgi esinenud, samuti on seda vasaku poolset kaenla alust EMO-s kord juba avatud(aastaid tagasi), kui paise hakkab nagu nö kasvama/valutama olen kasutanud braunovidon salvi, siis vahepeal taandub, hakkab sügelema. Siis jälle mingi hetk annab endast märku, viimane kord hakkas ka eritama mäda laatset vedelikku.
Olen perearsti poole pöördunud, nüüd kuidagi pelgan, et äkki tühi asi. Samas segab see mind, kui rohkem higistab või riie hõõrub muutub jälle tundlikuks🤔
Samas on jäänud mingid armid sellest kui vedelikku eristab.
Sooviks nõu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Minu poolt ei ole õige hakata midagi diagnoosima, seetõttu ei saa anda ka ravisoovitusi. Kahtlustan kroonilist higinäärmepõletikku, seda ravitakse nii konservatiivselt, antibiootikumidega kui kirurgiliselt kas paise avamisega või põletikukolde eemaldamisega. Seda aitab täpsustada kirurg.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi