Paise sünnimärgi all 11.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Esmaspäeval (09.07) Tundsin, et kõrva juures on sünnimärgil on väike valu ja nagu oleks väike paise all ja nüüd selle sünnimärgi ümbert lisaks veel hakkas õrnalt sügelema. Vahepeal läheb valu piirkond suuremaks ja on selline tunne et õrnalt tulitab. Käisin ka perearsti juures, kuid seal ei osatud midagi öelda ainult, kui seda, et kui nädalaga ära ei kao siis läheksin perearsti juurde tagasi ja saadab kirurgi juurde.
Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab, et tegemist on karvanääpsupõletikuga. Aitaks lahja alkoholikompress või kampriõli kompress. Kui tekib tihke valulik piirkond, kerge palavik, võib vaja minna antibiootikumravi. Harvem võib tekkida paise, mis võib vajada avamist. Panen siia lingi erinevatest mädaprotsessidest, mille raviga peaks perearst toime tulema.
Ikka koostöö oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi