Valus muna kaenla all 19.08.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Paar päeva tagasi avastasin kaenla alt valusa ja veidi paistes tüki, mis on u 1 cm. Valu teeb see katsudes. Punetav pole. Kas tegu on paistes lümfisõlmega ja mis põhjusel ta paistes on? Ilmnes peale raseerimist järgmisel hommikul. Samal päeval tekkis ka huulele ohatis.
Kas see võib olla raseerimisega seotud olla? Kas võib kahtlustada kasvajat?

Tänud ette.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan ammendava info eest oma küsimuses. Raseerimise järgselt võib tekkida karvanääpsu või higinäärme põletik, see avaldubki sellise valuliku nahaaluse sõlmekesena. Tavaliselt see nädala jooksul imendub või halvemal juhul muutub paiseks. Paise võiib ise avaneda või peab seda tegema arst. Soovitan asetada piirkonnale kampriõli kompress marlilapil, ilma kileta, 15 min korraga, 3-4 x päevas, võtta ka valurohtu, nt pamol 1 g või ibuprofen 400 mg 3-4 x p. Selgitan ka erinevust kasvajast. Kasvaja kujuneb pikema aja jooksul, mitte üleöö, kasvaja on katsudes valutu, tihkem mass. Kui rakendatud ravil puudub efekt 1 nädala jooksul või tekib paise- siis on vajalik arsti vastuvõtule pöördumine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi