Valulik punetav muna kaenla all 22.05.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Käisin üle pika aja jälle rühmatreeningus ning päev peale seda hakkas kaenla alt valutama, nüüdseks on seal pisike õrnalt punane punni moodi asi naha all, mis katsudes on valus (täpselt nagu oleks vistrik, aga naha all). Kas peaksin muretsemiseks põhjust tundma? Kas oleks vaja millegagi määrida seda? Praeguseks on moodustis olnud 1 päev.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjeldus on omane higinäärme põletikule. Füüsiline koormus, hõõrumine ja raseerimine on soodustavateks teguriteks. Esmaseks ravisoovituseks on paikne kompress nt kampriõli lapikesega 3-4 x päevas 30 min. Valu leevenduseks nt ibuprofen 0,4 2-3 x p. Mõnikord areneb põletikust paise, seda on vaja tavaliselt kirurgiliselt avada. Loodan, et Teie haigus paraneb lihtsamalt.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi