Pikaleveninud kõha 28.01.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Kõhin juba neljandat nädalat.Rõga eriti ei tule,nohu ei ole ja kusagilt ei valuta.Kurk on hommikul veidi kibe. Öösel kõhin vähe.
Temperatuur on vahel 36,9 - 37,1. Corona test negatiivne.
Vereproov põletikku ei näita,kopsupilt korras.
Mida teha.
Paimat.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere.
Hea, et esmased uuringud korras. Nii võib avalduda nn atüüpiline haigustekitaja, klamüüdia, mükoplasma jt. Ega ei olekõrvetisi ? Loodan, et ei suitseta. Ega muud, kui jälgida ja edasi uurid nt spirograafia . Kui köha üle 1 kuu, siis oleks vajalik kompuuteruuring. Hea koostöö oma perearstiga
Head tervist soovides
Madis Veskimägi