Kurku valguv lima 11.12.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen viiendat päeva justkui viiruse käes, üleüldine halb enesetunne, kurguvalu ja nohu. Muret teeb just nohu, viie päeva jooksul olen paar korda nuusanud, ülejäänud aja voolab ainult lima kurgust alla. Esimesed päevad ootasin, et küll väljuma hakkab, aga siiani mitte. Mida see võiks tähendada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie vaevused on omased ülemiste hingamisteede infektsioonile- tavaliselt see kestab umbes nädal. Enam häirivad vaevused sõltuvad põletikukodle paiknemisest- kas on rohkem kurguvalu, survetunne põskedes, rohke nohu või lima kurgus. Raviks on esilagu käsimüügivahendid, nina limaskesta niisutamine soolalahusega. Näiteks liiter vett keedetud, toasooja vett, selles lahustada 1 tl keedusoola, saadakse u 0,9% lahus. Seda valada lohkus peopesale ja seda lahust tõmmatakse nina kaudu sisse. See loputab ja niisutab hästi ninakäike ja on hinnalt ka soodus, tehtav kodus. Kui vaevused püsivad >7 päeva, tekib püsiv survetunne põskedes, kurgus on näha rohekas limatriip- siis see viitab põskkoopapõletikule, Ravi otsustab arst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi