Gerd 07.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Abikaasal juba pikka aega pidev köha/köhatamise, hääle kähedus ja kogu aeg vajadus kurku "puhtaks kraaksatada".Kopsuarstil käidud, kõik korras, ainult kurgus märkas kerget punetust. Lõpuks sai perearstilt saatekirja gastroskoopiasse. Tulemus kerge krooniline gastriit ja mõõdukalt Helico bakterei.d. Sai kompleksravi 14 päeva Ainus muutus oli hingeõhus ja seedimine on parem. Kõris/kurgus ikka lima ja tugevad katsed kurku puhastada, samuti ei leevenenud kõhatused. Perearstilt ei oska enam mingit nõu küsida aga mingi selgitus ju peab neil sümptomitel olema. Häiritud nii inimese enda kui lähedaste elukvaliteet. Töö selline, mis eeldab pidevat kontakti teistega ja sümptomud põhjustavaf ebamugavust.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Perearst on Teie abikaasat kenasti uurinud ja ravinud. Kõik ei lahene kiirelt, saan soovitada vaid taas perearsti poole pöördumist ja täpsustada seisundit ja edasist käsitlust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi