Lima ja tükitunne kurgus 01.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 10 nädalat ja natuke peale rase. Mure selles, nii kui rasedusest teada sain tuli see vastik lima kurku. Lima on nii sitke, et alla seda neelata ei saa, köhides kätte ei saa. See ajab pidevalt köhatama, öökima ja lõpuks ka oksendama. Neelamine on nii vastumeelne. Soov teada, kas sellele on mingitki leevendust. Vee joomine ei aita. Mainin, et tegemist teise rasedusega ja sama asi vaevas mind ka esimese rasedusega. Algusest kuni sünnituseni ja siis kadus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rasedusega kaasneb mõõdukas limaskestade turse, see on normaalne. Keha vajab rohkem joogivett, 4-5 klaasí päevas on piisav. Arutage vaevust oma perearsti ja naistearstiga, kindlasti leiate lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi