refluksi vaevused ja pikaajaline ravi 18.04.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen pikaajaliselt hädas refluksiga ja tunnen, et miski - ei toitumine ega ravi - aita
Lisaks on tekinud suur ärevus ja stress, unehäired ja pessimism

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Inimese kehas on kõik omavahel seotud, veelgi enam- seotud on ka vaimne ja kehaline tervis. Mõõdukas füüsiline vaevus võib pikapeale vaimu nii ära kurnata, et inimene ongi väga haige. Rõõm lugeda, et olete käinud dr.Niidu vastuvõtul, küllap op ravi ei olnud mõistlik, sellel on jälle omad hädad ning riskid. Mida soovitan: kaaluksin ärevust leevendavat ravi, nt. toimeainega tianeptiin või duloxetin. Neid määrab kas perearst või psühhiaater. Liigne maohappe allasurumine võib anda uusi vaevusi, seetõttu soovitan pidada vahet omeprazol ja esomeprazol ravimitega. Raniberl on mõistlik alternatiiv, lisaks tasub proovida ka käsimüügi almagel tüüpi mikstuure. Muidugi süüa korraga vähem ja sagedamini, magada kõrgema peaalusega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi