nina kuiv, küüned lõhenevad, jalalihased valutavad, käed surevad 05.07.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Oskate öelda, milles võiks probleem olla. Mul juba üle poole aasta on nina kinni, küüned lõhenevad, nüüd paar kuud tagasi tekkisid lihasvalud jalgadel ja viimasel ajal ka käte suremine öösiti. Kas võib olla Sögreni sündroom või mingi aine puudus, vereringehäired?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tere
Kui peamised põhjused, mis võiks olla nende sümptomite aluseks, on erinevate spetsialistide poolt välja lülitatud ja need sümptomid on väga erinevate organite poolt - nina, küüned, jalad, käed - ja eriti siis, kui nende vallandajaks on olnud kurb sündmus, siis pigem ma ei otsiks nende taga orgaanilist haigust (ja eriti mitte Sjögreni sündroomi), vaid pigem on see vaimne pinge, mis väljendub erinevates kehalistes kaebustes ja paneb ka Teid neid tähelepanelikumalt märkama ja neile reageerima. Ehk siis pigem tasuks koos oma doktoriga kaaluda seda, kuidas on Teie enesetunne ja emotsionaalne tasakaal.
Lugupidamisega
Le Vallikivi