Nina kinni ja kuiv, silmad kuivad, liigesed valutavad 22.06.17 / Perearst

Külastaja küsib:

oskate soovitada, kuhu arstile ma peaksin pöörduma või mis analüüse perearstilt küsima, kui juba üle poole aasta on nina kinni ja kuiv, silmad valutavad, hommikuti ja õhtuti jalad valutavad?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaevused meenutavad allergilist silma ja ninapõletikku. Mõistlik on teha allergia ja liigeshaiguste testid, infot annab suukaudse allergiarohu toime hindamine. Võib osta käsimüügist nt 1 nädala jagu. Küllap arst võiks kaaluda ninna pihustatavat steroidi.
Ja hormonaalne häiritus võib olla ka üks vaevuse tagamaid, seda ehk parandab aeg.
Konkreetset ravi ei ole võimalik selles olukorras minu poolt soovitada, kuid mõned mõtted küll.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi