Kuivad ja lõhenevad käed 20.04.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses oma väga kuivade kätega, lisasin pildi ka. Aeg-ajalt ka küünenahad lõhenevad ja veri tuleb välja. Olen kasutanud igasuguseid kreeme aga mõju puudub. Igaks juhuks mainin, et mul on diagnoositud kilpnäärme alatalitus ja võtan igapäevaselt L-Thyroxin 1tbl.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kilpnäärme alatalitlus võib põhjustada kuiva nahka. Oletan, et puutute kokku tööalaselt vee ja pesuainetega. Soovitan niisutavaid ja rasvaseid baassalve, kasvõi mageda searasvaga määrimist ja hoiduda liigsest pesemisest. Abiks on kaitsekindad. Koostöö pere ja nahaarstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi