Borrelioosi diagnoos ja ravi 29.06.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul võeti seljasüstiga proov, millest selgus, et seerumis näitab Borrelia burgdorferi IgM on "piiripealne" ning Borrelia burgdorferi IgM (kinnitav) on "positiivne". Liikvoris nii IgM kui IgG negatiivsed. Ma leidsin endal puugi ca kuu aega tagasi. Mõned päevad hiljem tekkis nõrkus (tegin igapäevatöid edasi, aga mitte enam sama jõuga) ning mõned nädalad tagasi hakkasid valud lihastes, luudes, pingetunded jala-, näo ja käelihastes. Käe- ja jalalihased läksid nõrgaks. Mõned päevad tagasi tundus, et mõlemad käed surevad ära lihtsalt laua taga istudes. Vasak käsi oli mitu päeva veidi raskem ja lihas nõrgavõitu. See aga läks üle. Valud lihastes ja luudes aga tulevad ja lähevad pidevalt siiani.

Kas teie määraksite antud analüüsi tulemuste ja ilmnenud tervishädade puhul ravi või pigem mitte?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
IgM on positiivne, ravi risk on väiksem, kui riskida haiguse süvenemisega. Praegu on borrelioosi kergem vorm, see ei ole jõudnud närvisüsteemi, st markerid puuduvad pea-seljaajuvedelikus. Milleks oodata. Kindlasti ravida. Kas doxycyclin 0,1 x2 v cefuroxim 500 mg x2, 3 nädalat.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi