Juuste väljalangemine- rauapuudus? 19.02.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Nimelt mul selline probleem, et mul tuleb juukseid juba väga pikka aega ära, aasta või enamgi, olen kõiksugu võimalikke apteegi ravimeid proovinud. Vitamiinid, ravišampoonid seerumid, õlid maskid, ei ole mitte miski aidanud. Ainus, mis korraks pidurdas, olid Evonia vitamiinid ja seda ainult mõned päevad, kui alguses sai võetud, hiljem juba ei aidanud. Lisaks sellele olen ma koguaeg väsinud, kahvatu ja kuiv nahk, huuled punased ja ülikuivad kogu aeg, küüned haprad ja lõhenevad. Kas nende sümptomitega võib olla rauapuudus? Kas ma võiksin rauatablette ise osta apteegist ja neid tarbida? Kui jah siis milliseid te soovitate võtta?

Suur aitäh!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
midagi pole teha - kui juuste väljalangemise teema on kestnud juba aasta ning kaasub väsimus ja kahvatus, siis tuleb ikka sammud päris-arsti juurde seada ja esmalt välja selgitada võimalikud põhjused, miks see niimoodi on. rauavaeguse kõrval võib olla selleks mitmeid erinevaid põhjusi ja mõnikord selgub, et põhjust polegi. Aga ka selle välistamiseks peab inimest natuke uurima. Nagu näha, siis erinevate vitamiinide ja välispidiste asjade järjestikune proovimine ei ole väga head tulemust andnud, seega tuleb otsida põhjus ja siis sellest tulenev ravi, vastasel korral võib olla kahju tervisele ja rahakotile hoopis suurem. Oma perearstiga kohtumine on väga hea algus selle terviseprobleemi lahenduse leidmiseks.
Lugupidamisega
Le Vallikivi