ALAT, ASAT, kusihape 04.12.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin südame koormustestil, mille tulemusel lasin teostada endale ka vastava vereanalüüsi. Muret tekitas sealt 3 näitajat. ALAT 61,8 ; ASAT 38,2 ; kusihape 479,2
Isiklikult olen tervislike eluviisidega. Alkoholi joon voibolla aastas 4 korda, ei suitseta ja tegelen tervisespordiga. Oskate öelda, millest antud näidud üle normi on ja kui ohtlik see on ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Põhjusi on väga palju. Targem on analüüse uuesti korrata ja siis saab Teid vahetult nägev-uuriv arst midagi välja pakkuda edasise osas.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi