CEA näit 30.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Cea näit igakuu tõuseb ja perearst ei tee mingeid uuringuid 3,8oli nyt 4,65
Asat ja alat ka tõusevad
Kas CEA näit saab kõikuda
Paremaw pooles rindkere sees närib ja torgib maksa üiirkonnas
Mul see kestnud 3kuud
Alkoholi ei tarbi ja e sigaretti olem teinud
Millew vb probleem olla

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan veelkord perearsti konsultatsiooni, CEA näidu tõus ei ole normaalne. Kolleeeg saab teha veel täpsustavad uuringud- ultraheli, roojast peitveri ja kalprotektiin, ALAT ASAT, GGT jt analüüsid verest. Perearstil on võimalik teha ka e konsultatsioon mao-soolehaiguste arstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi