Kõrged ASAT, ALAT ja ferritiin 09.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on suur mure oma maksanäitajatega, mainin kohe ära,et alkoholi ei tabi üldse,ei suitseta! Alat 85, Asat 60 ja ferritiin 262. GGT 40 , CRP 1,57 Perearst saatis kõhukoopa uuringutele kus sain vaatuseks ühissapijuha kergelt laienenud ja maksa steatoos. Maks mõõtmetelt normis, kajarikkama struktuuriga, koldeleidu ei sedasta. Sapipõie seinad õhukesed,ühissapijuha ca0,7cm . Öeldi, et pean jälgima söömist, mind aga hirmutab ikkagi näitude pidev tõus (aprillis Asat 46, Alat60, suvel tegin hepastrongi kolme kuulise kuuri) ja väga kõrge ferritiin! Mida saaksin ise ära teha, et olukorda parandada? Hirm on suur,et midagi on väga halvasti🙁

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Need näidud ei ole halvad, veidi kõrgemal normist. Palju põhjuseid, soovitan koostööd oma perearstiga, viirusliku maksapõletiku proovid, analüüside kordamine. Kui asi pole õige, siis korraldab perearst gastroenteroloogiga e konsultatsiooni ja saab paari päevaga vastuse edasise osas.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi