Higistamisest 01.05.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Viimastel kuudel olen hakanud kohutavallt higistama. See tekib ootamatult mitu korda päevas ja ka hommikupoole ööd. Järsku tekib ebamäärane ja kuidagi ebameeldiv tunne peas ja siis lööb kogu keha lausa märjaks, eriti pea ja kael ja ülemine rindkere, See kõik käib kuidagi momentaalselt, kestab 3-4 minutit ja siis annab järgi. Kas seevõib olla seoses südamega ? Arsti poole pole põõrdunud, sest ei tea kelle poole oleks õigem minna. Olen ülekaaluline II tüüpi diabeetik,tarvitan Metformiini, Cardacet, Simvacori,Betaloci, Hjertemagnyli. Isoptini.3 a tagasi oli kergekujuline insult. Mida peaks tegema? Väga ebameelldiv tunne kui näiteks väljas olles lööb läbimärjaks nii et juuksed tilguvad

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
sellise kaebusega peaks kindlasti pöörduma oma perearsti poole ning sellise kaebuse tekkimise põhjuseid peaks kindlasti uurima, eriti arvestades asjaolu, et kaebus on tekkinud suht hiljuti ja on sagenemistendentsiga. Arvestades Teie vanust, sugu ja kaasuvaid haigusi on kõige tõenäolisem, et probleem võiks olla tingitud veresuhkru kõikumisest, aga on ka teisi variante, aga neid saab juba oma arst ise uurida ja selgitada.
Parimate tervitustega
Le Vallikivi