Probleemid kõhuga 12.12.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Vastasite 16.10.13 ja tänud selle eest. Olen püüdnud teha maksimumi (käte pidev pesemine, joogivesi pudelis, jääkuubikute mittetarvitamine jne), mida teha saan, kuid olukord on sama. Olen proovinud taimeteesid (koirohi, raudrohi, piparmünt), maitseaineid (nelk, kaneel, küüslauk), ravimeid (Enterol, Hilak-forte) ja ei miskit. Kusjuures selline äkiline kõhulahtisus on kord päevas ja kohe peale lõunasööki (hoolimata söömise kohast ja söögist). Ehk siis 5...15 minutit peale sööki hakkavad sees gaasid käima, seejärel on mingi mulin kõhus ja siis tuleb kiiruga tualetti minna. Tundub, et mingid bakterid seal sees möllavad. Veidi on abi loperamiidi tabletist, kuid ka selle peale ei saa loota. Tahaks teada, kas on olemas selliseid ravimeid (antibiootikume), mis aitaks kõhus korra majja lüüa. Äärmiselt ebamugav on nii elada, kui ei tea, millal kõht võib üllatada.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jah, sellised antibiootikumid on olemas, kuid neid määrab kogemustega arst kohapeal. osades maades saab neid osta ka ilma retseptita apteegist. Tasub proovimist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi