Kaelakangus ja kurgus pidevalt lima 10.01.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Probleem sai alguse suve alguses, kui põdesin angiini teist korda elus. Peale antibiootikumikuuri ei saanud ma täielikult terveks (kaela jäi alles selline imelik kangus). Seejärel jäin teist korda angiini, seekord oli põletik sügavamal kurgus, tekkis kõrge palavik ja ka tunne, nagu ei saa hingata. Kuu aega hiljem tuli võtta uuesti kolmas kuur antibiootikume, kuna olin pidevalt jõuetu, pea valutas ja kael kange. Peale mandlioppi augustis oli paar kuud kõik enamvähem korras, kuid nüüd on tunne, et kaelaga on ikka midagi viga.

Midagi nagu surub kaelale, seejuures rõhub ka pähe ja pea hakkab valutama. Kael ega kurk ei valuta, pigem nagu kaelas pitsitab ja kurgus on ka pidevalt lima, eriti hommikul. Sellistel hullematel hetkedel on tunda, et lõua all kaela juures (kilpnääre?) olev muna on suurenenud, kael on seest nagu paks ja söök ei lähe alla. Peale mandlioppi on näha ka, et mu kurgulagi oleks natuke alla vajunud.
Ma ei tea, millise arsti poole pöörduda ja mis probleem mul üldse olla võiks?
Kas on võimalik, et mul on põletik sügavamale kaelapiirkonda tekkinud ja kas seda on võimalik üldse uurida?
Suur tänu!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mandliopratsiooniga saab eemaldada küll kurgumandlid, kuid lümfoidkudet, mis peaks võitlema haigustekitajatega ja on teinekord ka põletikus, on kurgu limaskesta väiksemate saarekestena päris palju. Teie haiguspilt meenutab just sellise koe põletikku. Seisundit aitab täpsustada kurguarst, soovitavalt see, kes ka mandlilõikuse tegi. Vaevust leevendab ibuprofen toimivas annuses suukaudselt võetuna ning limaskesta tuimestavad imemistabletid ( trachitol).
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi