Tugev köha 25.05.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Nädal aega on olnud kinnine köha. Kurgus on lima ja raske on seda köhida. On olnud ka nohu. Alguses oli kurgus valu, hetkel otseselt ei valuta.
Kurgus on ka valged suuremad laigud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse ja hea foto eest. Julgen oletada vaevuse põhjuseks kurgupõletikku, sellest limaskestas paiknevate närvide ärritus ja sellest omakorda köha. Köha üle 1 nädala vajaks Teid reaalselt nägeva arsti konsultatsiooni- vereproovid, kopsude kuulatlus, röntgen jm. Ega ei ole esinenud kõrvetisi, mao happelise sisu sattumisest söögitorru.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi