Kui kaua võib kasutada Betaloc Zok-i 29.04.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr.M.Veskimägi!

Olen Tatjana,48a.Tallinnast,kes on Teie poole põõrdunud ka varem.
Tänan teid veelkord heade nõuannete eest!Tahan soovida Teile head tervist,isiklikku õnne ja päikeselist suve.

Aga mul on jälle Teile mõned küsimused.Südame arst kirjutas mulle välja
jaanuaris,2006 välja tabletid,,Betaloc ZOK 25 MG. ja seda pean võtma iga
päev hommikuti 1-tabletti.Siit tekkis mul küsimus,kui pikka aega pean üldse
kasutama seda rohtu ja kui kaua võib seda kasutada.Arst seda mulle ei
õelnud.Antud rohi kirjutati mulle välja seoses kiire südamerütmiga ja rütmihä-
rete tõttu.Olen seda tarvitanud pea 3-kuud aga vaevused ikka püsivad ja eriti
õõsiti pean selle tõttu ärkama,et südamerütm on kiire.Tahan küsida,kas pulsisagedus 85-115 on juba väga kiire.Ta tekkib järsku ja siis pikapeale kaob
ja see segab ka magamist,rütmihäiret õõsiti eriti ei esine.Kas Teie ,kui väga lugupeetud arst ja kompetentsuse poolest väga täpne,oskate väljapakkuda
mõnda teist ravi või pean leppima sellega,mida tarvitan.Ja millest võiks olla tingitud sellised südame probleemid.Uuringutest on tehtud südamekaardiogramm,ultraheli,monitooring,vere analüüsid,siin kohal pean olema õnnelik,sest need olid kõik korras.Kolesterool oli natuke kõrgenenud 5.8
vererõhk natuke hüppeline,115-60, 150-80, kas mul on põhjust muretsemiseks.Lisan juurde,et ei suitseta,sellest loobusin pea 2 aastat tagasi,värskes õhus viibin iga päev.

Jään taas ootama Teie vastust

Kõike ilusat soovides
Teile ja Teie patsientidele.

Tatjana

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tatjana !
Tänan usalduse ja heade sõnade eest.
Pean märkima, et tulemuslik ravi on kahe isiku- patsiendi ja arsti koostöö ja usalduse kaudu tulenev. Siinkohal ei ole mul kuidagi õigus sellesse sekkuda. Aga proovin vastata Teie küsimustele. Betaloc ZOK on tunnustatud ravim ja seda võib võtta aastaid ja isegi aastakümneid. Selles ei teki probleeme. Võib aga muutuda haiguse raskus, patsiendi seisund, lisanduda võivad uued probleemid mis piiravad ravimi kasutamist või tingivad annuse suurendamist. Tore, et kõik uuringud on korras. Arutage taas oma vaevusi südamearstiga, eriti kui vaatamata ravile kõik on endine. Teie kirja lugedes tekib mul ka mõte võimaliku ärevus-paanikahäire suhtes. See on seisund mille korral inimene on kehaliselt täiesti terve, kuid ajukeemia muutuste tõttu võib tekkida mitmed aistingud : õhupuudus, südamepekslus, minestustunne jne jne. Selle seisundi ravi on erinev, ei kasutata mitte otseselt südameravimeid. Soovitan oma arstiga arutada ka selle seisundi võimalust ja ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi