lümfisõlmed üleval 28.01.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25a. naine ja 2a. lapse ema. Kahel korral viimaste nädalate jooksul on lümfisülmed kaenla all üles tulnud ja valutanud. Esimesel korral ei pööranud sellele erilist tähelepanu, kuna valu kadus paari päevaga. Eile aga tekkis jälle kaenla alla väike muna, mis valutab. Millega võiks olla tegemist? Kas probleem võib olla tõsine ja peaksin pöörduma arsti poole? Palavikku ei ole kummalgi korral kaasnenud, küll aga on veidi nohu ja hommikuti vahel valutab kurk.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist !
Arvan, et probleemi põhjuseks võib olla lümfisõlmede reaktsioon tingituna organismi mõnest infektsioonist, selleks võib olla tavaline köha-nohu või ka mittehäiriv mädakolle- vigastus käel. Soovitan võtta asja rahulikult ja hoida mõned nädalad lümfisõlmel silma peal ( õigemini paari päeva tagant kontrollida) Kui probleem püsib siis julgesti arsti juurde !
Head tervist soovides
Madis Veskimägi