Lümfiringe häire 24.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
9 aastat tagasi oli Wertheimi operatsioon. Seoses sellega eemadati väikese vaagna lümfisõlmed. Operatsiooni järgselt oli tüsistus (lümf jooksis tupe kaudu välja) mis kestis poolteist aastat .
Mingi 4 - 5 aastat tagasi väänasin vasaku jala kaks korda järjest tugevalt välja. Peale seda hakkas jalg hüppeliigesest paistetama. Perearst saatis aasta pärast röngenisse kus ei tuvastatud midagi. Samuti käisin veenide ultraheliuuringus. midagi tõsist ei leitud. Söön vererõhu tabletti metoprolooli ja perindipriiti- 5mg tablettidest pool .(vahel ka õhtul lisaks pool ). 2017 mais käisin ka kirurgi juures, tuvastas lümfostaasi. Soovitas jalga tihti üleval hoida ja kanda tugisukki. Tugisukki ma kanda ei saa, hakkab paha.
Jalg on ikka väga paistes vatvastest jalakurguni , hüppeliiges ja vahel ka põlveni.
Söön troxevaksiini tablette ja määrin leotoonsalviga.
Kas saaksin ise veel midagi ära teha ? Mida soovitate ?
Lugupidamisega

.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Küllap see lümfisõlmede eemaldus takistab normaalset jala vedelikeringet, sellest see turse. Ega muud kui sobivad jala mõõtude järgi tellitud kompressioonsukad, asendiravi ( jala hoidmine nt istudes või magades kõrgemal toel) abi on ka regulaarsest lümfimassaažist. .
Peaks jälgima lümfisõlmede eemaldamise põhjust. Muud ei oska selle info põhjal soovitada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi