Lümfisõlmed kaelal 14.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun järgmise murega. Alates nov 2018 avastasin kaelal kolm suurenenud lümfisõlme. Olin ka haige ja arst arvas, et sellest tingituna. Perearst palus oodata paar nädalat, kuid lümfisõlmed ei taandunud ja vahepeal tekkis ka kaela peale paremale poole nagu paksem koht. Saadeti ultrahelisse ja seal öeldi, et rasvkude sinna tekkinud. Imelik on see , et just sellel ajal kui lümfisõlmed olid suurenenud. Suunati ka kopsu röntgeni see oli korras.

Palusin ise , et radioloog vaataks enda arust kõige suuremat sõlme selle kohta ütles , et see normaalne. Lümfisõlm oli 0’9*0,3. Veebruaris pöördusin hematoloogi juurde kes tegi ainult vereproovid ja need olid korras. Seal öeldi, et kui sõlmed on suuremad kui 1 cm siis tuleb muret tunda. Abi ma sealt ei saanud. Mis kōige imelikum on et ta ütles , et kui sõlm suureneb siis on probleem ka kuskil seal lähedal.

Siiski probleem püsib edasi ja sõlmed on üleval. Vasakul pool olev sõlm teeb ka valu ja tunnen kaelas sellist kōrvetavat tunnet ning see valu kiirgab kõrva. See sõlm on selline ümar ja pehme aga arvan alla 1cm. Ma olen väga mures juba ,sest kardan, et võib midagi hullu olla. Kas ma peaks minema täiendavale uuringule? Kui jah siis mida ma peaks laksma teha?

See pole ju normaalne ,et see sõlm valutab. Või on? 5 kuud on möödas aga sõlmed ikka üleval. Loodan , et oskate kuidagi kommenteerida.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Lümfisõlmede suurenemisel on palju põhjuseid. Ja muidugi, peab olema veendudnud, kas üldse on tegemist lümfisõlmega. Nagu ärgite, on aarvatud, et tegemist võib olla rasvkoelise moodustisega. Saan aru, et kardate rasket haigust. Selle korral on omane suure, valutu, tihke, kummitaolise lümfisõlmega, mis tasapisi, kuude jooksul suureneb ja tekivad ka teised sümptomid.
Teie leiuga patsiendil, kui uuringud on korras, tehakse perioodiliselt seisundi hindamist. Parim on MRT uuring, sellega on hästi nähtav pehmed koed, lümfisõlmed jm muutused.
Võtke asja rahulikult, hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi