STENOKARDIA 20.04.15 / Perearst

Külastaja küsib:

tere. 2013 oli mul infarktieelne olukord. Paigaldati stent. Tänaseks võtan veel vaid
südameaspiriini, metozoki ja amlodopini. Viimasel ajal on mul südames valud-nagu kõrvetaks sees ja nagu tajun südame piire ja ta võbiseks. Altenat.medits. öeldi, et mul pole südamel midagi..asi on stressis, st. päikesepõimiku närvikeskusest kiirgab valu südamesse. Kas eiran olukorda või peaks midagi ette võtma? ette tänades,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Faktid on tõsised- 50 a naisel ei tehta niisama ajaviiteks südameveresoone stentimist. Olete jõudnud sellisesse ikka, kus naissuguhormoonide veresooni kaitsev mõju väheneb. Ega muud kui pärisarstide ja meditsiiniga teha koostööd. Perearsti vastuvõtule, esmased uuringud, EKG, koormustest, ehhokardiograafia, kardioloogi konsultatsioon, CT angiograafia. Siis on võimalik liikuda edasi parimate lahenduste suunas. Närve ja stressi kõiges ei saa süüdistada, klassikaline meditsiin jätab need tavaliselt lõpuks, kui on välistatud tõsised haigused, mis ilma tänapäevase ravita võivad lõppeda kurvalt.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi