Kompressioonsukad ehk tugisukad 08.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Vanaemal, 83 aasta vana, on südamepuudulikus ja stenokardia. Kas sellised sukad võiksid aidata vee kogunemise vastu jalgadesse. Praegu kasutab vee väljaajamise tablette. Veresooned on jalgadel tundlikud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Südamepuudulikkust ravitakse erinevate ravimitega, kompressioonsukad siin ei aita. Veenipuudulikkuse ravi osa on jah, kompressioonsukad.
Hea koostöö oma perearstiga !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi