Pikaajaline kurguvalu ja palavik 03.04.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on pikemat aega olnud palavik 37.1-37.5, joogijanu õhtuti ja kurguvalu. Hommikuti tuleb lima ja kollaseid tükikesi, samas perearsti poolt vaadatuna pole kurgus midagi hullu näha. Mandlid on mõni aasta tagasi eemaldatud. Kaela eesosa on samuti tundlik, kui pluusi kaelus vastu läheb. Olen üldiselt võrdlemisi väsinud ja teen päeval lõunauinakuid, mida varem pole ette tulnud.

19. veebruarul tehti vaktsiin Immunovax Teetanud ja difteeria, siis olid ka liigesevalud. Silmad samuti punased, kuid seda on varem esinenud ja kasutan silmatilku.

Millised analüüsid tuleks mul teha, et välistada/selgitada, kas kurgus on bakteriaalne nakkus või on tegu viirusnakkusega?

Kuna kurguvalu on olnud juba detsembrist alates vahelduva eduga (perearsti juures pilt, et kurgukaared on roosakad), siis tahaks välistada ka:

streptokokknakkuse vereproovi abil
Lamierre' sündroom ehk Fusobacterium necrophorum http://en.wikipedia.org/wiki/Lemierre%27s_syndrome#Signs_and_symptoms

Väsimuse põhjus võib olla ka madal punaliblede arv ja hemoglobiini madal tase, sest madala palaviku tõttu pole saanud teha trenni. Depressiooni ei tahaks uskuda, aga kui analüüsid korras, olen valmis kaaluma. Samuti tahaks analüüsida autoimmuunhaigusi ja vähimarkerit, Suguvõsas on palju autoimmuunhaigust: Sclerosis multiplex, verevähk, uhkruhiagus, rinna ja munasarja vähk jne

Tean, et olete nimetanud väsimust ja väikest palavikku perearsti õudusunenäoks, mõistan seda. Tahaksin lihtsalt tellida analüüsid ise tasuliselt, mida perearst pole seni määranud. ISegi kui kõik on korras, aitaks see edaspidi võrrelda muutusi, sest ega ma nooremaks ei muutu, seepärast palun saatke koos tähistega, et saaksin isemaksjana laborist tellida. Aitäh Teile, tahan lihtsalt välistada kroonilise põletiku väljakujunemist ja teha oma järgmised 2 vaktsineerimist. Silmade punetus on kestnud 3 nädalat.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule, rääkige kõigist muredest. Kolleeg aitab teha valiku analüüsidest mida on mõistlik määrata. Patsient maksumaksjana ei peaks ise võtma kätte ja tellima uuringuid. Nende kogenematu tõlgendamine, valed järeldused võivad tekitada asjatud hirmu ja uusi kannatusi. Iga perearst määrab vajalikud analüüsid- ühelt poolt et leida mõni haigus või välistada see. Tänapäeval kipub olema väga levinud psühhosomaatilised vaevused, vaevused esinevad, kuid kõik on analüüside-uuringute alusel korras. Igal ühel on selleks omad põhjused.
Hea koostöö oma perearstiga ja paljud mured on hoopis väiksemad.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi