neelupõletik 15.09.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Nädal aega tagasi tekkisid mul sellised sümptomid nagu tugev kurguvalu ja 37,7 palavik. Kurguvalu läks iga päevaga hullemaks ja kiirgas kõrvadesse ning ka pea valutas. Arst ütles, et kurgu tagasein on väga ärritunud (mandlid on mul eemaldatud) ning määras mulle antibiootikumid (Duracef 1mg 1X päevas). Nüüdseks on nädalavahetus ja olen võtnud antibiootikume kokku 5 päeva. Kurk on väga vähe paremaks läinud ja valutab ikka (eriti õhtuti) ja neelata on väga valus. Lisandunud on nohu ja kuiv köha. Palavik on kadunud. Tundub, et need antibiootikumid ei ole kurgu vastu aidanud. Kas selline asi on võimalik, et need hoopis takistavad paranemist? Kas on võimalik, et see kurguvalu läheb ise ära ajaga? (mul ei ole enne midagi sellist olnud) Olen end nädal aega ravinud ning pean esmaspäevast tööle asuma. Kas see on ohtlik? Milline peaks olema edasine ravi (koju jääda ei ole võimalik)?

Lugupidamisega,

Lotte

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Antibiootikumi määramine on mõneti loterii, st kas ta toimib haigustekitajale või mitte. Asja aitab täpsustada kurgukülv, ravimi tundlikuse määramine, kuid see võtab aega 3 -4 päeva.
Kui palavik on kadunud, see näitab, et haigus läheb ikka soodsas suunas. Valulikus kurugus püsib veidi pikemalt, seda saab leevendada otse kurugule toimivate tuimestavate ainetega või valuvaigistid suukaudselt
HEad tervist soovides,
Madis Veskimägi