Südame rütmihäired,ärevushäire 28.02.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

diagnoos Ortostaatiline hüpotensioon ja Sünkoop e süvaminestus ja kollops

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kuidas ka püüda, pole siiski võimalik anda üksikasjalike soovitusi Teie haiguste ja ravi osas. Ortostaatiliseks hüpotensiooniks nimetatakse lühiajalist vererõhu langust seoses kehaasendi muutusega, nt kiirel tõusul lamadest istuma või püsti. Sellega kaasneb lühiajaline õõtsumis-ebakindlustunne, see aga möödub 5-10 sekundiga. Seisund on normaalne füsioloogiline avaldus ja võib avalduda rohkem või vähem kõigil meist. Vanemas eas esineb seda aga rohkem, seda soodustavad mitmed ravimid. 43 a vanust ei pea ma siiski vanemaks eaks.
Määratud procoralan on ravim, mida kasutatakse peamiselt südame veresoonte kitsenemise vaevuste leevenduseks, eelnevalt peaks olema tõestatud, et süda lööb normaalse löögisagedusega. Ka see ravim võib kõrvaltoimena põhjustada Teid kimbutavaid vaevusi. Annust peaks kontrollima jällegi EKG ööpäevase uuringuga. Südame veresoonte seisundit saab kaudselt hinnata koormustestiga. Võib juhtuda, et see ravim ei sobigi Teile. Pealegi on see haigus 43 aastasel naisel väga harv.
Minestus ehk kollaps on lühiaegne teadvuskadu- lamades, jalad kõrgemal taastub teadvus kiiresti. Migreen aga on üks peavalu põhjustavatest haigustest- peavalu võiks olla väga tugev, paigutuda ühes peapooles ja esineb 1-2 päeva. Valude vahelisel ajal on patsiendi enesetunne hea.
Ärevushäiret diagnoositakse siis kui puuduvad kehalised haigused, kindlasti peaks uurima ka kilpnmääret, hormoonanalüüse TSH FT4, TPO Ag.
Täisveretest annab ka palju infot.
Saan soovitada ikka head koostööd oma arstidega ja ka arstliku mõtlemist, Teie vaevuste analüüsimist narratiivina. Tänapäeval kiputakse sageli mõõrama palju uuringuid, mõtlemine aga kipub jääma tahaplaanile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Südame rütmihäired

Tere. Mida tähendab atriaalne e. kodade enneaegne depolarisatsioon? Kas see on ravitav? Olen noorena põdenud nii müokardiiti kui perikardiiti. Ka tol ajal olid mul rütmihäired ja olin haiglas, määrati ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Tänan usalduse eest. Kodade enneaegne depolarisatsioon on healoomuline ja ohutu erutusjuhtehäire südames. Kui on vaevused, siis neid leevendab määratud ravim, B blokker, Teil on selleks Betaloc. ...

Loe edasi

Südame rütmihäired

Tere!

Mure lühidalt selline, et magneesiumpreparaate manustades tulevad esile südame rütmihäired, täpsemalt nn ekstrasüstolid. Rütmihäired on ennegi muret teinud ja olen olnud keskhaiglas ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Minu soovitus on mitte võtta magneesiumi preparaate. Ehk piisab normaalsest toidusedelist kus on ka pool kilo päevas puu ja juurvilju ning pihutäis rosinaid.
Head tervist soovides,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: