Gripp 03.05.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Mure selles :et elukaaslane 45 aastat vana haigestus.Köha ja palavik.Palavik siis antud hetkeks kestnud 5 päeva stabiilselt 39,5-40 vahel.Rohtu võttes langeb 38-38,5 peale.1.mail käidud EMOs kus tehtud ka röntgen ja vereproov mis ei näidanud midagi.Perearst kirjutas välja Ventolini ja Klacid 500 mg.Ise andnud paracetamoli ja coldrexi teed nin teinud viinasokke,palju juua ja külma lappi otsa ees hoidnud.Nüüd aga ei ea mida edasi teha sest palavik ikka ööseks jälle tõuseb.Aitäh juba ette

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tere,
Loodetavasti on praeguseks probleem oma lahenduse leidnud - mõnikord võib viirushaigus ka 5-7 päeva ülikõrget palavikku anda, mis siis iseeneslikult olulise sekkumiseta taandub. Viirushaigust tavaliselt vereproovis eriti ka näha ei ole. Kui viirushaigus on tüsistunud bakteriaalse põletikuga, mille vastu kirjutatakse antibiootikume (nagu Klacid), siis ei pruugi palavik veel samuti kohe järele anda, vaid see võtab ca 24 tundi aega ning siis ka ei pruugi kehatemperatuur veel päris normaliseeruda - temperatuur võib kõikuda pärast rasket haigestumist isegi 2-3 nädalat kuni 37,5-ni, enne kui ta saavutab haiguseelse taseme - see näitab, et toimumas on paranemine, aga päris terveks veel ei ole saadud.
Lugupidamisega
Le Vallikivi