Palavik gripiga 15.01.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
22.12.16 käisin perearsti juures. Palavik üle 38, köha, nohu. Sain diagnoosiks gripp (võeti ninast proov), vereproov näitas CRV 11. Raviks määrati 5 päeva Tamiflud. 27.12 andsin uuesti verd, kuna ikka oli palavik, kuigi alla 38. Siis oli CRV 43 ja pea valutas. Arst arvas, et vaatame veel paar päeva, et kohe antibiootikume ei määra. 29.12 käisin vastuvõtul ja andsin uue vereproovi ja kuna enesetunne oli halb määras Amoxiliini 1tbl 2x päevas.03.01. läksin andsin uuesti vereproovi ja röntgen rindkerest ja põskkoopast. Palavik oli ikka kuskil 37.3 ja uimasus. Rindkere röntgen korras, aga põskkoopa röntgen näitas põletiku paremal pool (täielik varjustus) Arst määras teise antibiootikumi Sumamed 1tbl 1x päevas 3 päeva. Veres CRV oli 3 ja kliinilises veres teised näitajad ka enam vähem korras, arsti sõnul veri natuke paks ainult. Võtsin Sumamedi ära. Palavik ikka väike, iga päev vähemalt 37.1. Teisipäev 10.01 käisin LOR-i vastuvõtul, tegi kordus röntgeni, natuke pidi veel midagi olema põskkoopas, aga uut rohtu väidetavalt vaja pole. Arvas, et põskkoopast palavik pole, et pigem gripp taandub aeglaselt. Muu korras, et rahulik režiim, söö vitamiine ja soojendada võib põskkoobast. Olen seda kõike teinud ja tänase seisuga ikka palavik 37.1, kui ennem oli päeval (hommik ja õhtu alla 37 (36.8 või 36.9), siis nüüd eile ja täna juba hommikust ja terve päeva 37.1 või 37.2. Ja kohe tunda, et palavik (põsed õhetavad ja haige tunne). Hetke seisuga olen juba kuu aega haiguslehel olnud. Kogu selle aja jooksul olnud üks hommik ja üks õhtu, et palaviku pole 36.6 ja siis kohe normaalne enesetunne ka. Kas on reaalne, et gripp nii kaua taandub? Mis teie soovitus oleks? Parimate soovidega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on mitmeid. CRV muutus on soodus ja näitab paranemist. Olen kohanud patsiente, kellel on gripp löönud veidi sassi keha temperatuuriregulatsiooni, nii võib sellina väike palavik püsida tõesti 1 kuu. Kui analüüsid korras ja arstid rahul, siis pole vaja muretseda. Kui on ikka mingid sümptomid ja t püsib üle 1,5 kuu 37,5 piires siis peaks taas arst Teid uurima.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi