Halb lehk ninas peale aevastamist 28.08.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline, kui aevastan, siis tunnen ninas (mitte suus) sellist käärinud lehka, umbes nagu tühjaks joodud õllepudelist, see on ainult peale aevastust, kusagil minuti jooksul, siis kaob ära. Umbes pool aastat selline asi, ei tea millest selline asi.
P.S. on 2 astme diabeet ja väike astma ka.

aitäh!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui Teil on diabeet ning astma ning tarvitate ka sissehingatavaid hormonaalseid astmaravimeid, siis võib selline probleem tekkida suu mikrofloora tasakaaluhäirest, ehk siis pärmseene liigsest vohamisest. Selle vastu võiks aidata see, kui Te peale oma astmaravimi võtmist loputate suud veega ja sööte natuke peale ning lisaks tarvitate toidulisandina lisaks probiootilisi piimhappebaktereid, mis aitavad Teie normaalse mikrofloora taastumisele kaasa.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi