Süljenäärme probleem? 14.12.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul tekkis suhu põsele umbes aasta tagasi tikuotsasuurune ei oska kohe öelda, kas mingi näpik või midagi sellist, millel on sees ava ning mille kaudu pritsib näpiku täitumisel suhu vedelikku. Hiljem tekkis samasugune ka teisele poole põsele umbes ülemiste hammaste piirkonda ( sissehammustamine põske on välistatud, kuna puuduvad purihambad). Vedelikku tuleb ka siis, kui vajutada kõrvanibu kõrgusel asuvale kohale. Minu meelest on see vajutatav koht suurenenud, kõvemaks muutunud ning mulle tundub, et isegi pakitseb. Kuna olen juba 64-aastane ning varem pole kunagi sellist probleemi esinenud, siis tahaks ikkagi teada, mis mul viga on. Millise arsti poole ma peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie kirjeldus vastab süljenäärme juha avanemiskohale suuõõnes. Ega see sülg kuidagi teisiti ju suhu ei saaks kui torukeste kaudu süljenäärmest. Ärge muretsege. Külastage paar korda aaatas oma hambaarsti.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi