Ultaheli vastus süljenäärme uuringule 21.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Käisin täna ultraheliuuringul aga arst võtab ühendust alles 2 nädala pärast. Terviseportaalis on vastus millest aru ei saa. Äkki oskate öelda, mis uuringu tulemus on.
Kirjeldus: Pehmete kudede uuring
Paremal kajavaene moodustis lm 17,4x9,3 mm Vasakul kajavaene moodustis lm 10,2x5,4 mm
Järeldus: Inflammatio gland.salivaris(submandibularis) bilateralis

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tõlkes tähendab see kahepoolset lõuaaluste süljenäärmete põletikku. Paistab olema äge haigus, ravi määrab arst esimesel võimalusel. Leevenduseks valu-põletikuravim- ibuprofen 0,4 x3.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi