Kollased silmad 18.08.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Sündides oli mul reesuskonflikt ning põdesin kollatõve. Olen sportlane ning toitumine ja tervis on korras. Siiski on üks probleem. Nimelt minu silmad on üpriski kollakad. Mulle öeldi, et terve elu on mul silmad kergelt kollakad olnud. Hetkel tundub, et päris palju kohe..
Kas see on seotud reesuskonfliktiga või on mingi muu probleem? Soovin väga probleemile lahendust leida. Kollakad silmad jätavad väga koleda mulje.. oleksin nagu mingi narkomaan või alkohoolik.. :S Soovin väga silmi valgemaks saada..
Kas te oskate mind aidata?

Jään vastust huviga ootama.

Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vajalikud uuringud- vereproov, kus uurida ka bilirubiini sisaldust, ultraheli uuring, kus hinnatakse sapiteid, maksa seisundit. Seniks Teie tähelepanek, kas kollakus on hommikuti või kogu aeg. Hommikune silmade kollakus on üldjuhul healoomuline talitlushäire mis ravi ei vajagi. Esimene käik on perearstile ja sealt hargneb kõik edasine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi