Bilirubiini tase 03.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Aegajalt on mulle tundunud, et mu mehe silmad on kollased. Perearst tegi vereanalüüsid. Hemogramm oli ideaalne, maksanäitajatest oli bilirubiin 21,2, pisut normist kõrgem. Küsin kas selline näit põhjustab silmade kollasust? Kas selle näidu pärast peaks muretsema ja edasi uurima? Millest selline väike tõus õin põhjustatud olla. Lisatud pilt vereproovi tulemustest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selline näit ei põhjusta silmavalgete kollakust, see peaks olema 2 x kõrgem. Kuid välistada ei saa, et see ongi hooti kõrgem. Selle taga võib olla väga erinevaid haiguseid ja talitlushäireid- nt Gilbert sündroom. Saan soovitada perearsti vastuvõttu, ja sagedasemate võimalike põhjuste hindamist. Hea, et maksaproovid ja viiruslike maksapõletike testid on korras.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi