MRSA bakter 22.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 19.aastane neiu ja mulle anti mõni aeg tagasi teda, et mul on bakter nimega MRSA. Nii palju kui ma selle kohta uurind olen, sain teada, et see on päris tõsine asi. Küsimus siis oleks selline, et kas ma peaksin surema hakkama või on veel mingit lootust? Kui on veel mingeid võimalusi, siis huvitaks mind ravivõimalused, olenamata maksumusest, ja mind huvitaks ka bakteri üldine tegutsemine ja iseloom.

Ette tänades,

muretsev Annika

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
MRSA on lühend sõnadest metitsilliinresistente sstafülokokk aureus. Ehk kuldkolane stafülokokk, üks pisk, kes ei allu antibiootikumile nimega metitsilliin. Kui puuduvad ägedad sümptomid on arstid rahulikud. Ei selgu kust august see bakter välja kougiti ja millised on vaevused. Küllap see arst kes selle leidis korraldab ka uuringuid, sageli on selleks ka nakkushaiguste arst ehk infektsionist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi