Kas MRSA haigusega võib lapsi saada? 21.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu 20-aastasel tütrel on MRSA. Ma soovin teada, kas MRSA haige võib lapsi saada ja kas see on ohutu? Või mis võib lapsega juhtuda? Praegu õpib tütar Tartus õendust, aga kas ta ikka võib õena töötada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse ja mõtlema paneva küsimuse eest. MRSA on üks bakter, millele ei toimi antibiootikum- metitsilliinresistentne Staphylococcus aureus. Tavaliselt see ei ohusta kandjat ja lapsi võib saada. Aga küsitav võib olla õe töö mõnedel ametitel, op-i blokis, kirurgia ja ortopeedia osakondades jm. Võib töötada laboris, radioloogia tehnikuna jm. Ma kirjutan seda juttu peast, küllap on olemas kuhi määruseid ja juhendeid, mis reguleerivad kõike väga täpselt. Paha on see, et kandjalt võib pisik levida haigele, kellel tekib põletik, kus pole ravi. Ja seda ei taha keegi, kõige vähem pisikukandja. Elu on teinekord karm, see aga pole maailmalõpp ja ikka leiab lahendused. Soovitan asjatundliku nakkushaiguste arsti konsultatsiooni, kes saab uurida täpsemalt seda kandlust ja kas ikka on tegemist MRSA-ga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi