Heliko bakter? 09.01.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Määrati ravi st., et bakter tappa.Nädalane tableti kuur 3 tabletti 2x päevas.

Kuid küsimus selline, et kui bakter hävinud siis kas peab edaspidi kuidagi ennast hoidma, et bakterit mitte uuesti saada?Kuidas bakter levib-tekib?

Näiteks kui kõrval teine inimene kellel ka bakter kas see levib ka sülje teel?See teeb kui süüakse näiteks ühisest purgist otse moosi ja kasutades üht ja sama lusikat?

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jah. H.pylori levik on võimalik elukondlike kontaktide kaudu, ka nende kaudu mida kirjeldate. Elementaarne hügieen, pestud nõud, käte pesemine on võtted millega saab vältida infektsiooni levikut.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi