valud maopiirkonnas. 01.12.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu neljateistaastasel tütrel esineb vahel söögi ajal valu maopiirkonnas , mis mõne minuti jooksul lõppeb. Tekkis tunne , et ta aeg ajalt liig kiirustades ja läbimälumatta toitu neelab?? Eile aga kestis valu pea pool tundi ja lõppes oksendamisega . Oksendas välja just söödud toidu,(täistera leib ) mis mulle tundus oli väga limane. Valu aeg ei saanud ta neelata ja suhu tekkis rohkelt sülge. Mingeid muid kaebuseid polnud, hingamine oli vaba , vaid neelamine raske. Valu oli selline väikeste sekundiliste vaheaegadega. Kuna arstivastuvõtt on alles järgmisel nädalal , siis oleksin teile tänulik mingigi juhatuse eest, millega võib olla tegu ja kuidas käituda järgmise sellise valu ajal.

Ettetänades murelik ema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Võimalik, et tegemist on kerge maolimaskesta põletikuga. Abi võib olla kummeliteest. Kui probleem on pikemat aega kestnud mõtlen anorexia nervosa peale. Sellest on tabatud just noored neiud. Seniks aga regulaarne täisväärtuslik toitumine, hoiduda snäksist, krõpsust, pepsist, kokast jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi