Ülakõhuvalu ja stress 18.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline mure, et mul esineb vasakpoolne ülekõhuvalu ja ebamugavus ribide läheduses maopiirkonnas ja kolmnurgas. Valus on siis kui seda piirkonda katsuda ja vahel see valutab ka niisama, kuid on lühiajaline. Seedimine on korras ja toit ei kutsu esile valu ega ebamugavustunnet, kuid söögiisu on vähenenud. Kas see võib olla põhjustatud stressist? Mul on olnud viimastel aastatel stressist põhjustatud tervisehädasid nagu pinges lihased ja hemoglobiini kõikumine (polnud rauapuudust, aga polnud piisavalt hea, et annetada). Suurimaks stressoriks on praegu ülikool ja lõputöö.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selles piirkonnas asub magu, mille talitlust mõjutab ka stress. Saan anda üldiseid soovitusi- regulaarne, tasakaalustatud toitumine, stressi vähendamine, hea ööuni. Leida iga päev aega 30-45 min reipaks liikumiseks, see alandab ka stressi. Soovitan nõu pidada oma perearstiga, arvuti ei asenda vahetut kohtumist arstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi