Hingata raske, maos valus? 23.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. 05.jaanuaril oli sooleoperatsioon (divetikuliit). Alustati laproskoopiliselt, lõpetati lõikusega. Pärast opi olid LAP gaasivalud vasakus küljes, väljendusid peamiselt sügaval hingamisel. Julgesin hingata vaid väga pinnapealselt. Igaks-juhuks tehti kopsupilt, mis oli korras ja mingi hetk väljusid ka gaasid. Siiski jäi hingamine imelik, ei ole enam terav valu ja mitte enam küljes, vaid pigem maopiirkonnas ja tuim valu. Mõtlen, et kas see mõned päevad püsinud sügavalt hingamise hirm võis kopsule midagi teha? Samas ei saa ma päris täpselt aru kus valu hingamisel tekib - kas kopsu allosas või maos hoopis. Ja kuidas see loogiline on? Mao piirkonnas on nagu raske, midagi kõhu peale panna ei saa - kass nt või käsi või sülearvuti või raamat....
Nabast allpool, kus ilmselt opi käigus toimetati, on ok, haav paraneb ilusti. Sool käib läbi enam-vähem. Aga nabast ülalpool, kus ilmselt mingit toimetamist polnud, on vaev. Mis uuringuid võiks teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olete läbi teinud suure operatsiooni- kõik Teie vaevusi on võimalik selgitada selle operatsiooni raskusega. Taastumine võtab aega. Küllap käite end näitamas kirurgile nii nagu on määratud. Kui meedikud on rahul, siis on kõik hästi. Alati võiks jälgida ka ohumärkide teket- gaasipeetus, oksendamine, halb enesetunne, kõhulihaste pinge, ägeda valu teke kehaasendi muutmisel, veepuudus, palavik, kaalulangus.
Head koostööd oma arstidega !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi