salapärane palavik 05.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mind teeb murelikuks viimasel paaril nädalal pidevalt esinev väike palavik (37,0-37,6 vahemikus). osadel inimestel võibki selline 37 kraadi ringis temperatuur normaalne olla aga minul on lapsepõlvest saati normaalne ikka 36,6) Peale nohu ning aegajalt esineva kuuma-külmahoo muid enesetunnet halvendavaid sümptomeid pole.
Sama asi oli ka eelmisel talvel, kus viibisin 3 nädalat haiguslehel ning läbisin kõikvõimalikud perearsti poolsed ettekirjutused ja uuringud (vere, -uriinianlüüsid, kopsuröntgen, ultraheli, naistearst ning ka seal ultraheli - verd käisin lausa mitu korda andmas ning lasin kõike uurida) aga mis ei kadunud, see oli palavik. Lõpuks läksin siiski tööle (töötan pangas, istuv töö), sest analüüside andmetel ju olin terve. Möödus mingi paar kuud palavikuga kuni lõpuks ilm soojenes ning ju siis kevade-päikesesoojus viis ka palaviku. Nüüd on taaskord kätte jõudnud talv ja sama lugu alanud jälle. Juba mitmes nädal järjest. Läbisin alles ka Medicoveri (töötervishoiu poolt ette kirjutatud) uuringud, kus samuti tehti vereanalüüs, kopsuröntgen, EKG, kuulati, vaadati. Kurtsin oma muret aga mis teha, analüüside kohaselt olen ju terve kui ponks.
Siiski ei tahaks palavikuga enam leppida, sest arvan, et see pole nomraalne seisund olenemata analüüside tulemusest. Samas ei oska kuhugi oma murega pöörduda. Tõenäoliselt tavapärasest perearsti külastusest siinjuhul enam ei aita. Ehk oskate Teie mingit arvamust avaldada, milles võiks asi olla või vähemalt soovitada, kuhu pöörduda. Ei tahaks uskuda, et asi talvestressis:)

Endast veel nii palju, et olen 25. aastane neiu. Teen korrapäraselt sporti (3*nädalas ujumist, aeroobikat või jõusaali), viibin aegajalt ikka värskes õhus, toitun tervislikult (väikesed erandid va). Tööl ning eraelus kõik väga korras.

Ilusat jõuluaega soovides;
Brit

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Brit !
Teie vaevus on arstidele üks hirmsamaid. Kõik oleks nagu korras, patseint on aktiivne ja toimekas, analüüsid suurepärased. Kuid patsient kraadib end ja leiabki väikese palaviku. Teinekord ongi nii nagu nimetate: stress ja teadmine et palavik on jälle tõusnud. Ei leitagi mingit põhjust ja kui patsient end enam ei kraadi siis ongi ta terve. Ei hakka üles lugema kümnete haiguste nimesid, mille tunnuseks on väike palavik. Soovitan külastada esmalt oma perearsti, siis vajadusel kopsuarsti, nakkushaiguste ning liigeshaiguste arsti.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi