pikaajaline jama 17.08.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 33 aastane naine. Olen olnud praktiliselt terve suve hädas viletsa enesetundega: st pidev väsimus, hommikuti ärgates silamad-nägu paistes, hääl justkui haigel inimesel, silmad punased ja kipitavad, soolestikus justkui ebamugavustunne (muidu kõht korras), pidevalt väike palavik (37,0), süda klopib.

Milles võiks asi olla? Suve alguses käisin perearsti juures ja tehti vereproovid jne, midagi ei leitud. Varem pole kunagi sellist asja olnud, pidev kurnatus väsitab ja pidev mitte vormisolek tekitab stressi.

Kas organismis võib pesitseda mõni salapärane bakter, mida perearst rutiinses kontrollis ei avastanud?

Kuhu peaksin pöörduma, et saada teada pikaajalise vaevuse põhjus? Mida kahtlustada?

Ette tänades,
murelik tütarlaps

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Alustuseks peaks pöörduma taas perearsti vastuvõtule ja arutama kõike uuesti. Võib juhtuda, et on ilmnenud mõni uus sümptom, millele patsient ei saa tulla, küll aga võib see arsti mõtte viia uuele rajale. Võiks veidi mõtelda võimalikule ülitundlikusele mingi aine suhtes, ka kilpnäärme talitlust võiks täpsustada. Rohkem ei söenda esialgu midagi muud välja pakkuda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi