Torked südame piirkonnas 31.01.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen juba küsinud südamearsti käest, et millest võivad olla torked südames, kuid ta ütles, et torked ei viita südamehaigusele, soovitati küsida perearsti käest. Nimelt siis kui ma vasakule poole kägarasse magama jään siis torgib südamepoole peal või samuti kui järsku kummardun. Ka alkoholi juues on tunda torkeid. Millest see võib olla põhjustatud. Need torked hakkasid hiljuti ja on tuntavad iga päev.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Torked südamepiirkonnas on arstidele üks vastikumaid vaevusi. Otsi kuidas tahad aga mingit haigust ei leia. Küllap on ka südamearsti mõtted umbes sarnased. Üldjuhul tekitab seda vaevust stress, ärevus, hirm, pinge, vahel harva ka roietevahelise närvi kerge valu-põletik kui algav või kunagi olnud vöötohatis. Soovitan võtta asja rahulikult ! Rohkem vastata ei saa, kuna olete jätnud märkimata mõned pisiasjad, oma vanuse ja soo !
Head tervist soovides
Madis Veskimägi